Sinop Boyabat Belediyesi

Başkan'dan Mesaj

Geri
2019-04-05

Davası olanın kaybı olmaz diyerek çıktığımız bu kutlu yolda, geride bıraktığımız beş yıl halkımıza aşkla, sevdayla hizmet ettik. Gönlümüzdeki Boyabat sevgisi o kadar büyüktü ki kendi cüssemize bakmadan Abad etmeye çalıştık şehrimizi. Çünkü burası “Benim Şehrimdi” çünkü “Şehir Bizdik”.

Köklü geçmişimizden bugünlere ulaştırdığımız kadim medeniyetimizi ve tarihi değerlerimizi bizden sonraki nesillere aktarmak vazifesiyle tüm Boyabat’lı hemşehrilerimin gurur duyacağı bir şehir inşa etmektir gayemiz.

Biz biliyoruz ki kentleri güzelleştiren içinde var olan insanlardır. İşte benim güzel hemşerilerim; tüm amacımız size daha güzel, size daha yakışan bir şehir inşa edebilmek. “Boyabat Benim Şehrim” diyebileceğiniz ve her köşesinde mutlu, huzurlu olabileceğiniz bir kent oluşturmak. Kaldırım taşından tutun da uçan kuşuna, sokaktaki can dostlarımızdan çarşıdaki kasabına, mahalle arasındaki berberinden kahvecisine, bakkalına, balkonundan sokağa bakan Ayşe Teyze’ye, sabah ezanında Camiye koşan Ahmet Amca’ya, yüreği kıpır kıpır çarpan gençlerine, akşam evine ekmek götüren babalarımıza, evini koruyan kucaklayan annelerimize yani bu şehri BOYABAT yapan her şeye gülen gözlerle bakarken, hep birlikte “Bizim Şehrimiz BOYABAT” diyebilmek için aşkla çalışıyoruz.

Sizlere hizmet etmekten büyük bir gurur duyuyorum.

Saygılarımla

Boyabat Belediye Başkanı

ŞEFİK ÇAKICI

Şefik Çakıcı
Doğal Güzellikler
Tüm İçerikler
Doğal Güzellikler

Boyabat Kalesi

Doğal Güzellikler

Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı

Doğal Güzellikler

Çukurhan Köyü Kalesi Ve Şelalesi