Sinop Boyabat Belediyesi

Pes dedirten hırsızlık! Mezarlıktan…

Geri
Boyabat Şehir mezarlığında kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce şahıslara ait olduğu belirtilen mezar kapıları çalındı.
02/07/2022

Boyabat Şehir mezarlığında kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce şahıslara ait olduğu belirtilen mezar kapıları çalındı.
Emniyet müdürlüğü ekipleri Mezarlıklar Müdürlüğü ve vatandaşların şikâyetleri üzerine, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri mezarlıkta çalınan mezar kapıları için yerinde inceleme yaparak delil topladı.

 “Allah rızası için zarar vermesinler”

Hırsızlığın kul hakkı olduğunu vurgulayan Boyabat Mezarlıklar Müdürü İhsan Öztürk, “Mezarlıklar maneviyatın en değerli olduğu yerlerdendir. İnsanların maneviyatına saygısı olmayanın kul hakkına saygısı olmaz. Burası sadece bir mezarlık değil. Burada binlerce insan yatıyor. Musluklar çalındığında tonlarca su boşa akıyor. Eskiden musluk çalınırdı haberi gelirdi şimdi mazgal, korkuluk demirleri ve mezar kapıları çalınmaya başlandı. Acaba çaldıkları şeyler onların kendi malı olsa ne tepki gösterecekler? Allah rızası için insanların yakınlarının yattığı, maneviyatı olan yerlere zarar vermesinler, ” ifadelerini kullandı.

Öztürk; ayrıca Mezarlıklar Müdürlüğü binasının ve çevresinin kamera sistemiyle kayda alındığı gibi diğer kapı giriş ve çıkışlarının da en kısa sürede kamera sistemi kurulup izlenmeye başlanacağını ve şehir mezarlığı giriş kapılarının saatli olacağını cenaze olduğunda açık kalacağını belirtti.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.