Sinop Boyabat Belediyesi

ÇELTİK FABRİKASI YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Geri
Kent Meydanının arkasında bulunan ve Belediyemiz tarafından Meydan Projesi kapsamında istimlak edilen Çeltik Fabrikasının yıkım çalışmaları başladı.
26/05/2021

Kent Meydanının arkasında bulunan ve Belediyemiz tarafından Meydan Projesi kapsamında istimlak edilen Çeltik Fabrikasının yıkım çalışmaları başladı.


1945 yılında kurulmuş olan ve Belediyemiz tarafından 6 milyon tl’nin üzerinde bir rakamla istimlak edilen alandaki mevcut Çeltik Fabrikası yıkılarak, yerine 200-250 araç kapasiteli açık otopark yapılacak ve vatandaşların hizmetine sunulacak. 


Çalışmalarla birlikte Kent Meydanının tamamlanmasında sona yaklaştıklarını belirten Belediye Başkanımız Sn. Şefik Çakıcı; “ Bugün 1945 yılından günümüze kadar vatandaşlarımıza hizmet vermiş, çok değerli insanlar tarafından işletilmiş ve Şehrimize değer katmış Çeltik Fabrikamızın yanındayız. Hemen yanında meydan projemiz bulunuyor. Proje kapsamında bu değerli fabrikamızı 6 milyonun üzerinde bir maliyetle kamulaştırdık, yıkım ihalesini gerçekleştirdik. Birkaç gün içerisinde de yıkımı tamamlanmış olacak. Fabrikamızın yıkılmasıyla birlikte bu alana 200-250 araçlık açık otopark yapacak ve Boyabat’ımızın hizmetine sunmuş olacağız inşallah. O açıdan Bu meydan, bu otopark Boyabat’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Allah beni sizlere karşı mahcup etmesin. 2023 yılında kimlikli, butik bir şehirde yaşamak dileğiyle sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.