Sinop Boyabat Belediyesi

BOYMEK KAPILARINI AÇTI

Geri
Boyabat Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde hemşehrilerimizin bilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek ve istihdam sağlamak amacıyla hizmetine sunulan Boyabat Belediyesi Meslek Eğitim Kursları(BOYMEK) eğitimlerine başladı.
14/06/2022

Boyabat Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde hemşehrilerimizin  bilgi ve yeteneklerinin  geliştirilmesine katkı sağlamak, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek ve  istihdam sağlamak amacıyla hizmetine sunulan Boyabat Belediyesi Meslek Eğitim Kursları(BOYMEK) eğitimlerine başladı.

Kasaplar Çarşımızda bulunan binamızda faaliyetlerine start veren BOYMEK; Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle, “Avrupa Birliği Hibe Programları ve Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimleriyle ilk projesine başladı. 16 Mayıs Perşembe günü sona erecek ve 4 gün sürecek olan eğitim saat 16:00 ila 20:00 saatleri arasında veriliyor. Tamamlanan kursun sonunda katılımcılara ayrıca sertifika verilecektir.

Potansiyelini keşfetmek, hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkesi BOYMEK’e beklediklerini belirten Belediye Başkanımız Sayın Şefik Çakıcı;” BOYMEK Kasaplar Çarışımızdaki merkezinde derslerine başladı. Eğitim, kültür ve sanat düzeyi yüksek, üreten ve kazanan bir toplum için sanat ve meslek eğitimlerini çok önemsiyoruz. Bunun için de tüm gücümüzle hemşehrilerimizin yanında olmaya hayallerini desteklemeye devam etmek istiyoruz. Ben bu bağlamda BOYMEK’in çok başarılı olacağına inanıyorum. Boyabat’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.