Sinop Boyabat Belediyesi

BOYABAT ÇOCUK TİYATRO FESTİVALİ SONA ERDİ

Geri
Boyabat Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında; çocuklara ara tatil hediyesi olarak hazırlanan, “Boyabat Çocuk Tiyatro Festivali” sona erdi.
05/02/2022

Boyabat Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında; çocuklara ara tatil hediyesi olarak hazırlanan, “Boyabat Çocuk Tiyatro Festivali” sona erdi.
Çocukların tatil zamanlarını kendilerini geliştirebilecekleri sosyal etkinliklerle geçirmeleri amacıyla 31 Ocak’ta başlayan Festival, 4 Şubat Cuma günü sahnelenen “Susam Sokağı” isimli oyun ile bu senelik son buldu. 
Toplam 5 farklı tiyatro oyununu çocuklarla buluşturan Festivalde oyunlar saat 14:00 ve 16:00 olmak üzere günde 2 seans oynandı. Ayrıca belirli günlerde yüz boyama etkinliği de düzenlendi.
Boyabat Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında; Mavi Kumpanya Tiyatro ekibi tarafından, Super Mario, Sylvester ve Tweety'nin Maceraları, Baloncu Baba, İhtiyar Kedi Garfi ve Susam Sokağı oyunları 5 gün boyunca minik izleyicilerle buluştu. 
Kültürün merkezi Boyabat'ta Çocuk Tiyatro Festivali rüzgarının estiğini belirten Belediye Başkanımız Sayın Şefik Çakıcı; " Festivalimizin her günü evlatlarımızın neşesine, gülüşüne ortak olmaya çalıştık. salonları dolduran minik yüreklerimizin samimiyeti gözlerindeki ışıltıyı gördükçe ne kadar doğru bir iş yapıyoruz diyorsunuz. 5 gün boyunca bizleri yalnız bırakmayan, alkışları ve kahkahalarıyla festivalimizin en büyük rengi olan çocuklarımız ve misafirlerimiz başta olmak üzere; Emekleriyle festivali festival yapan Kültür Merkezi Müdürümüz ve çok kıymetli arkadaşlarımız ile Mavi Kumpanya Tiyatro ekibimize gönülden teşekkür ediyorum. Seneye yine birlikteyiz inşallah" şeklinde konuştu.