ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

"Tarihin Dönüm Noktası: 15 Temmuz" 

"Tarihin Dönüm Noktası: 15 Temmuz" 

"Tarihin Dönüm Noktası: 15 Temmuz" 

Belediyemiz Kültür İşleri Müdürlüğü 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu konferans ile Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Boyabatlıyı "Tarihin Dönüm Noktası 15 Temmuz" başlıklı konferansta buluşturdu.

Konferansa İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve salonu dolduran vatandaşlar katıldılar. 

Boyabat Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen konferansta Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil 15 Temmuz'da oynanan oyunları ve kurulan tuzakların milletimiz tarafından nasıl bertaraf edildiğini seyirciyle paylaştı.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in konuşmasının sonunda bu savaşın devam ettiğine vurgu yaparak milleti uyanık olmaya davet etti.

Şimşirgil,  "Bu savaşın bittiğini asla zannetmeyin, 'Su uyur düşman uyumaz' demiş atalarımız. Bu savaş Amerika çökene kadar devam edecektir. Onlar bu yenilgiyi hiç unutamayacaklardır. Biz de unutmayıp hep güçlü ve tetikte olaca��ız. Geleceğimizin güvencesi gençlerimizi okutacağız, iyi ahlaklı nesiller yetiştireceğiz. Birlik ve beraberlik içinde olacağız. Allah korusun bölünürsek, birbirimize düşman olursak, gerçek düşmanların ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.15 Temmuz'u hiç unutmayalım. Bu gün başlayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de ülkemize vatanımıza hayırlı olmasını diliyorum"diyerek sözlerini tamamladı. 

Konferans sonunda İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Şimşirgil'i tebrik edip günün anısına hediye takdiminde bulundular. 

Konferansı İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve salonu dolduran vatandaşlar izlediler. 
 

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18