ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Sokak köpeklerine mobil kısırlaştırma

Sokak köpeklerine mobil kısırlaştırma

Belediyemiz sokak hayvanları ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sinop Şube Müdürlüğü ile anlaşarak sokak köpeklerinin kısırlaştırılması, aşılanması ve kulak küpelerinin takılmasını mobil kısırlaştırma aracıyla yaptırmaya başlıyor.

Belediyemiz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sinop Şube Müdürlüğü ile protokol yaparak, sokak köpeklerinin aşılarını yaptırıp, kısırlaştırmaya başlıyor. Sinop Şube Müdürlüğü 22 Mart Perşembe günü başlayacak olan çalışma ile Boyabat'taki sokak köpeklerini aşılayıp, kulaklarını küpelemeye başlayacak. Ayrıca kısırlaştırma için firmaya ait tam donanımlı Mobil Kısırlaştırma Aracı, belirli günlerde Boyabat'a gelerek kısırlaştırma, aşılama çalışmaları yapacak.

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı sokaklarda, başıboş sahipsiz sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu ve herkesin bu hakka saygılı olmaları gerektiğini söyledi. 

Sokak hayvanlarının yaşam hakkının yasalarla güvence altına alındığını belirten Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "Sahipsiz sokak hayvanları sorunu ancak kısırlaştır, aşılat ve yaşat şeklinde uzun vadede çözülecek bir sorundur. Hayvan barınağı bu zincirin olmazsa olmazıdır. Bu konu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ��u an itibariyle Mobil Kısırlaştırma merkeziyle sorunu çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Mobil Kısırlaştırma merkezimizde tedavisi tamamlanan köpekler küpeleri takılarak kayıt altına alınacak. Kısırlaştırma ve aşılama işlemlerinin ardından köpekler alındıkları bölgede doğal yaşamına  bırakılacak. İmkanı olanların tedavisi yapılan köpekleri sahiplenmesini bekliyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızdan da bizlere destek olmalarını bekliyoruz" dedi. 

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18