ŞEFİK ÇAKICI

Boyabat Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Sinop Valimiz Hasan İpek Orta Çarşı'yı gezdi

Sinop Valimiz Hasan İpek Orta Çarşı'yı gezdi

Sinop Valimiz Hasan İpek, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte Tarihi Orta Çarşıyı ve Kasaplar Çarşısını gezip, incelemelerde bulundu. 

Sinop Valiliği görevine geldiği günden bu yana her zaman halkın arasında olan ve yoğun bir çalışma temposuna giren Sinop Valimiz Hasan İpek,  Boyabat'ın tarihi orta çarşısını gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.  Beraberinde İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Murat Keskin, Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül ile birlikte ilçe ticaretinin can damarlarından birisi olan tarihi orta çarşıyı gezen Vali Hasan İpek, işyerlerini ziyaret edip esnafla sohbet etti, sorun ve taleplerini dinledi. 

Vali İpek kasaplar çarşısında yapılan restorasyon çalışmaları hakkında Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı'dan bilgi aldı. 

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, "İlçede turizm kalkınma hamlesi başlattıklarını ifade ederek.  Kasaplar Çarşısı restorasyon çalışmalarının da bunun ilk ayağını oluşturduğunu belirtti. Başkanımız Çakıcı, tarihimize sahip çıkmak ve gelecek nesillere kültürel bir miras bırakmak istiyorsak, restorasyon çalışmalarına önem vermeliyiz. İnşaallah  bu çalışmalar tamamlandığında sadece kalesi, bazalt ve evleri ile değil, tarihi çarşısı ile de kendinden söz ettiren tarihi bir ilçe olacağız. Bacasız turizmi ilçemizde etkin kılacağız." diye konuştu.

Vali Hasan İpek Kasaplar Çarşısı ziyareti sonrasında Boyabat'tan ayrıldı.
 

BOYABAT BELEDİYESİ

SİTE İÇİ LİNKLER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Belediye İş Hanı, Boyabat SİNOP

Telefon : 0 368 315 10 33
Faks     : 0 368 315 30 18